Bio mrkvovo rakytníková šťáva, demeter 700 ml

Neohodnoceno
 
Dostupnost Na prodejně
82 Kč
   
Kód produktu 505
Kategorie Ovocné šťávy bez cukru
 

Z čerstvých demeter mrkví je vylisována šťáva, která se smíchá s protlakem z rakytníku a dochutí citrónovou šťávou. Výsledkem je nápoj harmonické chuti, který obsahuje vysoké množství přírodního provitaminu A.
Co to je přímé lisování? Běžné džusy jsou vyráběny z koncentrátu, který se vyrábí odpařováním vylisované šťávy. Takto zahuštěný džus je levnější na přepravu a skladování. Před plněním do konečného obalu se koncentrát naředí vodou. Zahušťování má negativní vliv jak na obsah vitamínů, tak na chuť džusu. Džusy z přímého lisování se získávají lisováním čerstvého ovoce a okamžitým stáčením vylisované šťávy. Džus se poté pasterizuje krátkým šetrným zahřátím, které zajistí mikrobiologickou nezávadnost džusu. Pasterizovaný džus se nemusí skladovat až do chvíle otevření v ledničce. Rozdíl mezi džusem z koncentrátu a džusem z přímého lisování je patrný na první doušek - ochutnejte!


Co to je demeter? Biodynamické zemědělství dodržuje veškeré požadavky ekologického zemědělství a výrobky nesoucí demeter certifikát jsou zároveň bio certifikované. Biodynamické zemědělství je však v některých ohledech přísnější a zemědělci můsí dodržovat řadu postupů navíc oproti ekologickému zemědělství. Prioritou je přirozené zvyšování úrodnosti půdy například pomocí přírodních přípravků a rotace plodin. Farma je vnímána jako celek, kde každá činnost ovlivňuje další činnosti. Biodynamický zemědělec vnímá přírodu a hospodaří v souladu s prostředím a ne proti němu. Biodynamicky vypěstované výrobky nesou chráněné označení demeter a jsou certifikovány a kontrolovány stejně jako biovýrobky.

OBJEM: 700 ml
ZEMĚ PŮVODU: Německo
SLOŽENÍ: mrkvová šťáva 94 %, rakytníkový protlak 5 %, citrónová šťáva.
TIP: Půl sklenky (100 ml) obsahuje 105 % DDD provitaminu A.
UPOZORNĚNÍ: Vratná láhev, záloha 4 Kč je připočtena v ceně výrobku. Obal můžete vrátit na jednom z našich odběrních míst nebo v jakékoli prodejně, kde vedou džusy značky Beutelsbacher.
VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 ML:

Energetická hodnota 122 kJ / 29 kcal
Tuky 0,1 g
z toho nasycené mastné kyseliny < 0,1 g
Sacharidy 6,1 g
z toho cukry 5,7 g
Vláknina 0,3 g
Bílkoviny 1 g
Sůl 0,125 g
Vitamín A 840 µg (105 %)
NÁZEV A SKLADOVÁNÍ: Mrkvová šťáva s rakytníkem. Není vyrobeno z koncentrátu. Pasterováno. Podíl zeleninové složky 94 %. Po otevření uchovávejte v ledničce a spotřebujte do 3 dnů.
EU_Organic_LogoDemeter_logo
DE-ÖKO-007
Zemědělská produkce EU/mimo EU

Hmotnost 1.2 kg
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.