Bio mrkvová šťáva Rodelika, demeter 700 ml

Neohodnoceno
 
Dostupnost Na prodejně
69 Kč
60 Kč bez DPH
   
Kód produktu 511
Kategorie Ovocné šťávy bez cukru
 

Tato šťáva se získává lisováním čerstvých mrkví a šetrným stáčením spolu s nízkým podílem koncentrované citrónové šťávy. Použitá mrkev pochází z biodynamického pěstování, přičemž odrůda Rodelika je původní nešlechtěná odrůda mrkve, která je pro svou výrazně oranžovou barvu a sladkou chuť velmi vhodná k odšťavňování. Výsledkem je skutečně autentická mrkvová chuť a jemná struktura.
Co to je přímé lisování? Běžné džusy jsou vyráběny z koncentrátu, který se vyrábí odpařováním vylisované šťávy. Takto zahuštěný džus je levnější na přepravu a skladování. Před plněním do konečného obalu se koncentrát naředí vodou. Zahušťování má negativní vliv jak na obsah vitamínů, tak na chuť džusu. Džusy z přímého lisování se získávají lisováním čerstvého ovoce a okamžitým stáčením vylisované šťávy. Džus se poté pasterizuje krátkým šetrným zahřátím, které zajistí mikrobiologickou nezávadnost džusu. Pasterizovaný džus se nemusí skladovat až do chvíle otevření v ledničce. Rozdíl mezi džusem z koncentrátu a džusem z přímého lisování je patrný na první doušek - ochutnejte!


Co to je demeter? Biodynamické zemědělství dodržuje veškeré požadavky ekologického zemědělství a výrobky nesoucí demeter certifikát jsou zároveň bio certifikované. Biodynamické zemědělství je však v některých ohledech přísnější a zemědělci můsí dodržovat řadu postupů navíc oproti ekologickému zemědělství. Prioritou je přirozené zvyšování úrodnosti půdy například pomocí přírodních přípravků a rotace plodin. Farma je vnímána jako celek, kde každá činnost ovlivňuje další činnosti. Biodynamický zemědělec vnímá přírodu a hospodaří v souladu s prostředím a ne proti němu. Biodynamicky vypěstované výrobky nesou chráněné označení demeter a jsou certifikovány a kontrolovány stejně jako biovýrobky.

OBJEM: 700 ml
ZEMĚ PŮVODU: Německo
SLOŽENÍ: mrkvová šťáva 99 %, koncentrovaná citrónová šťáva.
TIP: Půl sklenky (100 ml) obsahuje 137 % doporučené denní dávky provitaminu A.
UPOZORNĚNÍ: Vratná láhev, záloha 4 Kč je v ceně výrobku. Obal můžete vrátit na jednom z našich odběrních míst nebo v jakékoli prodejně, kde vedou džusy značky Beutelsbacher.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 ML:

Energetická hodnota 155 kJ / 37 kcal
Tuky 0,1 g
z toho nasycené mastné kyseliny < 0,1 g
Sacharidy 8 g
z toho cukry 7,7 g
Vláknina 0,4 g
Bílkoviny 0,5 g
Sůl 0,125 g
Vitamín A 1100 µg (137 %)
NÁZEV A SKLADOVÁNÍ: Mrkvová šťáva. Není vyrobeno z koncentrátu. Pasterováno. Podíl zeleninové složky 99 %. Po otevření uchovávejte v ledničce a spotřebujte do 3 dnů.
DE-ÖKO-007
Zemědělská produkce EU

Hmotnost 1.2 kg