• 1 z 2
 

Amaranth zrno ZP 300g

Neohodnoceno
 
Dostupnost Na prodejně
28 Kč
   
Kód produktu 862
Kategorie Obiloviny
 

Semínka amarantu jsou malá asi jako sezamová semínka a zbarvená ve škále od žluté po smetanovou. Chuť laskavce je mezi sladkou a oříškovou, tepelně upravená semínka jsou křupavá.

Amarant má největší obsah proteinů ze všech obilovin. Obsahuje esenciální aminokyselinu lysin, která se v ostatních obilovinách téměř nevyskytuje. Amarant má také jeden z nejvyšších obsahů vlákniny mezi obilovinami. Vyšší obsah železa než amarant má z obilovin už jenom merlík chilský. Je také zdrojem vápníku, hořčíku a kyseliny listové. Kromě toho obsahuje skvalen, nenasycený uhlovodík, který snižuje hladinu cholesterolu a pomáhá v boji proti rakovině.

Použití v kuchyni:

Amarant se ve formě mouky používá na pečení. Semínka se dají opékat či dusit. Amarantová semínka chutnají lépe, když je vaříme v tekutinách výrazné chuti, např. v rajčatové šťávě. Amarant báječně zahustí polévky. Laskavec, podušený či pečený s jinými obilovinami v jablečné šťávě, podávejte s čerstvým ovocem. Když uvařený laskavec vychladne, získá konzistenci želatiny, což se dá využít při výrobě ovocných džemů bez pektinu a s minimem sladidel.

Hmotnost 0.3 kg
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.